| wolfves a întrebat:

Poti sa faci inghetata de casa fara iaurt, doar cu lapte si fructe? Exista iaurturi de migdale sau chestii de genul in magazine?

Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Eu fac înghețată din orice laughing iau tot ce am la îndemână în materie de fruct, pun puțin lapte și eventual niște ciocolată (de obicei pun ciocolata doar când am doar banane, ca sa mai diversific gustul. Dacă am mai multe fructe nu mai pun și ciocolată) apoi pun totul la blender, fac o pastă pe care o pun în pahare sau căni și o bag la congelator. Nu știu cât de avizată e rețeta, dar pentru mine funcționează.

1 răspuns:
| Elena9328 a răspuns:

Da poți. Sa faci doar cu lapte, oua etc