| ILIoN a întrebat:

Sall. Am si eu o problema.happy Masina de spalat intra doar in programul de stoarcere. Nu mai intra apa in ea, nimic. Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Dacă primește apă (pe racord există presiune) atunci e o problemă la electrovalva. Doar un electrician poate constata/schimba dacă e cazul. Cheamă-l

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai un capacel in partea de jos pentru curatirea evacuarii (la pompa de apa).
Pune dedesubt o tava mai marisoara, dessurubeaza capacul si curata cu degetul mizeria (bucatile de carpa) cw s-au adunat acolo.
Insurubeaza capacul si incearca din nou programul dorit.

| gothicbat a răspuns:

Mașina de spălat trăiește mai mult cu calgon.

| Rotazi a răspuns:

Nu a umblat nimeni la program? Nu este doar pe stoarcere?

| bbueruza2 a răspuns:

Poate nu e deschis robinetul sa primeasca apa.
Oricum cel mai sigur e sa suni de unde ti-ai luat masina daca e in garantie daca nu sa chemi pe cineva care stie si sa ti-o repare decat sa iti bagi tu mainile si sa o strici si mai rau.