| P_Sergiuu_1985 a întrebat:

Am bagat in masina de spalat adidasi albi si niste rufe albastre. Si cand am scos rufele din masina de spalat, adidasii au pete albastre pe ei. Cum as putea proceda pentru a scoate acele pete albe de pe adidasi. Multumesc.

2 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Cum sa bagi rufele cu adidasii? In primul rand nu este igienic.
Din ce material sunt adidasii?

| P_Sergiuu_1985 explică (pentru AlexElektro1987):

Material textil, nu i-am bagat eu, i-a bagat un prieten de la camin.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru P_Sergiuu_1985):

Sunt mai multe variante, ii poti pune la spalat cu un pic de inalbitor, ii poți, incearca sa pui otet pe o laveta si sa ii freci in zonele respective sau incearca sa ii freci cu o periuta de dinti si cu sapun in zona respectivă, dar cred ca cel mai bine ar fi sa ii pui in masina de spalat cu niste inalbitor sau sa imbibi o laveta cu niste clor, freci zona respectiva si dupa ii speli iar ca sa nu ramana clorul in țesătură.

| Cksihja a răspuns:

Ai spus că adidașii au pete albastre și vrei să scoți pete albe, în acest caz poți să-i vopsești cu cerneală.