| AlexDorinel a întrebat:

Salut am făcut baie acum 2 ore și am dat pe pauza masina de spalat si după când am pornit o nu se mai învârte (arata pe ecran gen ca se învârte dar nu se învârte, n am pus multe rufe).Ce are? Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Un "hard reset"?: scos din priza, lasat 2 min, bagat din nou.

| zilog a răspuns:

Așa se zăpăcesc mașinile de spălat eu cred că din greșeală ai și învârtit de roata respectivă și nu mai este pe programul pe care era când ea mergea.
acum trebuie să învârti câte un program câte un program la 20 secunde până când îți va permite din nou să ii dai play sunt sanse de 90% să fie asta.

daca nu e ceea ce am povestit eu mai sus atunci scoate-o din priză
si in 45 minute vei putea deschide ușă
deschide ușă bagă mașina in priză și ia programul de la inceput
mai pune-o să mai spele incă o dată

Dacă nu merge atunci există proceduri de resetare la nivelul procesorului
Complicat trebuie să stii ceva informatica si putina electronică să poti conecta un programator să extragi codul hex din acel procesor apoi să îl resetezi fizic
sau să îi rescrii softul original daca cumva vrea fabricantul să ți-l pună la dispozitie sau daca ai de unde sa faci rost de o masina de spălat absolut identica care sa aiba alt defect să copiezi softul din acel procesor mai greu pentru asta exista firme
si daca le spui din prima de la telefon că tu vrei sa iti rescrie softul la masina de spalat beco model... atunci ei vor veni pregatiti la ei cu lapotp si tot ce le trebuie
dar tu trebuie neaparat sa le spui ca vrei sa iti rescrie softul la profesourl cu numele
adica citesti de pe profesorul respectiv ce scrie
si sa le spui clar că nu le dai nici un ban doar că vin asa pentru constatare
pentru constatare le ptoti face video si sa il dai pe whatsapp asa vei scapa de foarte multi excroci car ear fi instare să te ia la bătaie in casa ta si sa iti cera chiar si 450 lei doar pentru faptul că au venit până la tine fără să îti facă nimic așa bani de deranj. pentru că in acel domeniu cu masini de spălat sunt extraordinar de mulți excroci care bat oamenii în casele lor pentru că ei le-au spus de la telefon că constatarea nu este gratis ci trebuie să fie plătită, si ce te faci daca până la urmă ai chemat 3 nenorociti dinăștia care ti-au luat măcar 300 lei să zicem cu forța
pentru ca asta este ritualul lor sa faca toata ziua sa se colinde de la un fraier la altul si sa il arda de bani, acest ritual se intalneste si la cei care se ocupa cu aere conditionate cei mai ne punctuali oameni de pe planeta. nu sunt toti asa dar extraordinar de greu sa gasesti pe un zugrav serios in românia. majoritatea meșterilor meseriașilor sunt puși pe jepcărit oamenii!

| Adrian5575 a răspuns:

Opreste programul, asteapta 5 minute si il pornesti din nou.

Răspuns utilizator avertizat