| Cosmin483 a întrebat:

Salut! Am făcut o cremă de unt cu bezea elvețiană și mi s-a tăiat crying. Cu acea cremă trebuia să învelesc tortul pentru ca mai apoi sa pun fondantul pe el. Crema din tort este din iaurt grecesc și frișcă. Mai am câteva goluri în care nu este crema.
Întrebarea este, oare va sta nasol și se va topi de la crema de pe margini?

3 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Nu am inteles nimic. Ai folosit crema taiata? Rau!
Unde ai goluri? In interiorul tortului? Nu-i nimic. In invelis? Ce sa se topeasca?

| Cosmin483 explică (pentru Iote):

A, nu am folosit crema tăiată, logic. Ziceam să nu cumva sa se topească fondantul. Până la urmă l-am făcut asa. Arata suuuuuper mișto.

| Iote a răspuns (pentru Cosmin483):

Ok.