| A7exutzu2 a întrebat:

am fost recent la denii cu o geaca de fas si cand am ajuns acasa am realizat ca am geaca patata de ceara pe la spate prin fata si am o pata si pe maneca stanga. Stiu ca vechea metoda este cu foaia de hartie deasupra si dedesubt.peste care trecem cu fierul de calcat, dar fasul gecii este mult prea subtire. Mi-e frica ca daca as trece cu fierul de calcat chiar si peste foaie, mi-as distruge geaca. Ceva idei va rog?

3 răspunsuri:
| CristianXP25 a răspuns:

Imi pare rau, dar nu cred ca ii mai poti face ceva.

| A7exutzu2 explică (pentru CristianXP25):

Abia am luat geaca acum 2 zile...chiar nu pot face nimic?

| Raven a răspuns:

Ori încerci să desprinzi ceara cu ceva (lama cuțitului) și apoi speli zona cu puțin detergent de vase ori pui o cîrpă peste și încerci cu fierul de călcat. Nu se face cu o foaie de hârtie ori ce spui tu acolo, e important ca ceara să fie absorbită de materialul cârpei odată ce căldura fierului a topit-o.