| Cosminionut1999 a întrebat:

Salut. Am lăsat in ultimele 3 luni cardul de bonuri deoparte și s-a strâns o sumă destul de Ok pentru Crăciun.
Întrebarea mea este:
Pe lângă alimente, pot achiziționa și alte lucruri (brad, decorațiuni) cu cardul de bonuri?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Uita te pe bonuri si vezi ce scrie bonuri de masă sau de cadouri, cu bonul de masa nu poti cumpăra decat mincare atit, cu bonurile de cadou poti cmpăra haine, nu stiu daca brazii se vind pe bonuri sau decoratiunile de craciun, globuri beteală instalatii, astea le cumperi cu bani.

| Mirel4412 a răspuns:

Daca vorbesti de bonuri de masa, e clar ca numai alimente poti cumpara cu el. Acum mai sunt si expectii, daca te duci la un hypermarket si iei mai multe chestii te lasa sa platesti cu cardul de bonuri.

| 19flo79 a răspuns:

Poti cumpara mai mult decat mancare din lanturile mari de hipermarket, Carrefour, Auchan, Lidl, etc. happy