| MUFFIN0000 a întrebat:

Am nevoie de o reteta de prajituri care poate fi preparata intr-o sala de clasa. Am nevoie de o reteta pentru scoala altfel. Sunt prajituri care nu necesita coacere sau sa fie tinute la rece?

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Sunt destule fara coacere.
Poți cauta pe internet 《prăjituri fără coacere》și alegi ce-ți place și de cat îți permite bugetul.

| Raven a răspuns:

E complicat, ălea care n-au nevoie de coacere, tot au nevoie de aragaz un pic ori trebuie neapărat să stea la frigider (tiramisu se ține la frigider până a doua zi). Bombițele cu vișine se încadrează în cerințele tale, problema e că vișinele trebuie să fie din vișinată, va trebui să pui altceva înăuntru (alună, afină)
http://www.prajituria.ro/retete/bombite-cu-visine-din-visinata-3

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Bilute cu nuci. happy

| Maria1300 a răspuns:

Poti face de exemplu un tiramisu, e foarte bun. Sau poti incerca un desert la pahar(cheesecake la pahar). Mie imi placea foarte mult aceasta varianta si oricum, gasesti pe internet o gramada de retete de genul acesta! Mult noroc!