| Jigokunokishi a întrebat:

Salut, am o bucata de mușchi file în frigider de vreo 5, 6 zile, a stat în folia în care se împachetează(proaspata) și întro punga. Am desfacut-o și avea ceva albicios pe unele zone, nu mult. S-o fi stricat sau e ok? Nu mi se pare sa miroasă urat. Dacă o spăl dau tai exteriorul se poate consuma?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca ai luat-o proaspata nu ar avea de ce sa se strice asa repede. Daca ti se pare ca miroase nu o mai manca. Totusi ar trebui sa aiba si data de expirare pe undeva.

| IonutCG90 a răspuns:

Salut. Da, daca tai bucatile cu partile albicioase da. Probabil muschiul file a fost afumat. De regula se arunca dar daca e o bucata maricica si se poate taia partea cu pricina, da da. Insa de sfatuit sa-l faci prajit sau la cuptor decat sa-l mananci asa, cu ocazia asta elimini 100 la suta orice risc, taiandu-l elimini doar vreo 75-85%. Sper totusi ca ti-am fost de folos

| weloveit a răspuns:

Buna, daca nu are miros urat si urme de mucegai este ok. Speli carnea si tai zona afectata. Daca este in termenul de valabilitate nu este nici o problema.