| laurentiu2662 a întrebat:

Salut, am o masina de spalat artic c1000a si cand ii dau drumul se aprinde beculetul de la usa verde si clipeste cand dau pe play, isi trage apa si dupa ce isi trage apa o da afara pe furtun si dupa se aprinde un beculet, acela de sageata dreapta si am haine in masina si usa este blocata din incuietoarea de la masina si pana nu isi termina programul nu se deschide, ce pot sa ii fac? Am vavut multi fac cu o sfoara pe langa usa dar daca este blocat din incuietoare degeaba misc eu acel carlig ca tot nu va iesi, ce pot sa fac? Deci baga apa in sertarul unde pun detergentul, am 3 compartimente, pune apa doar in unul, partea dreapta si dupa isi trage apa, o arunca pe furtun si se aprinde beculetul verde de sageata dreapta, va rog ajutati-ma, am hainele in ea.

6 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Incearca alt program daca nu spala cu asta. Treaba cu blocatul ușii, si proba de apa adica trage apa si arunca scurt pe furtun e normala, asa fac toate.

| laurentiu2662 explică (pentru antimulte):

Pai cum o am pe super 40o, efect 60o
si 800 cred ca sunt gradele cum fac?

| darrio2007 a răspuns (pentru laurentiu2662):

800 de grade? Doamne fereste!

| antimulte a răspuns:

Pune mana pe cartea masinii, se gaseste si pe net ca pdf, nu are nimic saraca.
Super 40 efect 60 e un program lung, spala aproape 3 ore rufele, la o temp de 40 de grade si obtii un efect ca si cum ar fi fost spalate la 60 grade. Ia alea 800 sunt rotatiile e minut, se refera la viteza de stoarcere...

| Crackman a răspuns:

9 scoți din priza iardupa 10 minute se v a deschide ușa încuietoarea.

| laurentiu2662 explică (pentru Crackman):

Nu a functionat am incercat