| As1994kyz a întrebat:

Am o pereche de pantaloni negri pentru timp liber și alergat cu o compoziție 85% bumbac și 10% poliester. De curând, au început sa se decoloreze căpătând o nuanță neagră combinată cu roșu/mov/roz. Am spălat de 3 ori pantalonii la mașina de spălat cu detergent pentru haine închise și la temperatura recomandata. Nu i-am pus niciodată la uscat in razele de soare. Vreun sfat in legătură cu recuperarea nuanței de negru pe care ii aveau când i-am
cumpărat?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cu tot respectul: ia-ți alții!

| kopli a răspuns:

Chiar daca nu i-ai pus la uscat la soare, ii folosesti si la soare. Poate a mai iesit culoarea si la spalat. Daca nu sunt de calitate, culoarea poate iesi si cu apa rece. sad
Nu este alta solutie decat vopsirea.

| Claxon987 a răspuns:

Exista vopsea de haine in magazine, dar aceasta vopsea poate curge cand ploua, poate pateaza si alte haine, poate nu prinde uniform. Cea mai buna investitie este sa iei altii noi