| alinnarcis0011 a întrebat:

Am o pereche de Vans old skool Navy de 2 săptămâni si s-au murdărit, nu ma refer la șireturi sau marginea aceea alba, ma refer la material. Cum as putea sa-i curat? (fara crep protect). E ok sa-i bag in masina de spălat?
Va rog!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pune dom'le pe ei o perie/lavetă cu ceva detergent sau săpun lichid și freacă!

| Dandinelle a răspuns:

Daca verbi neaparat si nu merge cu sapunul lichid, baga-i in masina de spalat intr-un saculet de lenjerie (cu gaurele, gasesti la magazinele chinezesti), baga si un prosop mare cu ei si ceva de genu 800 rotatii si 20 de grade sa nu se traga prea tare sau decoloreze. Binenteles inainte sa-i bagi scoate sireturile si incearca sa folosesti detergent pentru haine inchise.
E o masura extrema dar foloseste-o ca ultima