| Anonim2000288282 a întrebat:

Salut. Am o problema destul de mare.

Deci..eu m-am apucat de exercitii în casă și îmi trebuie un cantar de bucătărie dar părinții nu vor sa-mi cumpere.
Ei zic ca nu am ce face cu el.

"Cantarul îmi trebuie ca să vad câte grame are un produs..pt a vedea cate calorii are."

Știți vreo metoda cum as putea sa cântăresc produsele fără cantar de bucătărie?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de produs. Dacă ai cumpărat ceva și avea 1 kg, fă porții mici și apreciază astfel greutatea, etc.

| Yuoia a răspuns:

In vechile carti de bucate erau tabele cu greutatile diferitelor produse, sau greutatea in functie de volumul ocupat intr-o lingura, intr-un pahar, etc.
Cauta pe net, poate le gasesti.

| Eireann a răspuns:

Nu cred ca mama ta (sau tatal daca el gateste) nu are un cantar de bucatarie. Poti sa gasesti foarte ieftin daca nu vrei unul cu prea multe fite si te multumesti cu unul " de moda veche". Poti sa iti cumperi chiar tu unul, din banii tai.

| haileewatson a răspuns:

Strange si niste bani si ia-ti singur, e 30-40 de lei.

| 120bulevard a răspuns:

Ochiometru

| NoOne18 a răspuns:

La jumbo gasesti unu destul de iedftin