| Claudiu_Iosif_1986 a întrebat:

Salut. Am și eu o la un espresor Saeco granbaristo Avanti. Când îl pornesc îmi cade siguranța de la prize. Aveți idee dacă are vreo siguranță fuzibilă? Vă mulțumesc!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Are un scurt. Trebuie dus la un "medic"!

| sierra1 a răspuns:

După cum ne spui, NU mai are siguranță fuzibilă ci are un SCURT circuit

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca era siguranta fuzibila defecta nu primea curent si nu facea scurt, acolo ai o rezistenta defecta care declanseaza scurtul cand este bagata in priza, nu o mai folosii masina de cafea, du o la servis daca ai cartea ei cu instructiuni acolo scrie si adresele unde o poti duce la servis mai este in garantie?

| relian a răspuns:

Ori aian este defecta, ori priza ta in care pui este defecta, ori are cabluri de sonerie laughing ori siguranta de la tablou este f mica, mult mai mica decat puterea cafenelei aleaia.

Du-te cu cafetaria la altcineva si incearca, du-te la un magazin, la un vecin ceva si vezi daca se intampla la fel.
Asa o sa stii unde este problema.Siguranta cafeaua nu are, ca de ar fi avut cand bagai sarea si apoi nu se mai intampla nimic.

Mai mult ca sigur o fi cafetaria aia de vina, cine stie ce chinazarie ai si normal sa fie de cit ai dat pe ea laughing