| Mokii a întrebat:

Am și eu o pereche de adidași Nike Air Uptempo 95 alb cu albastru și mi s-a decolorat negreala de la călcâi când i-am băgat la spălat în mașină, i-am dat cu un marker permanent pe unde s-a luat negreala dar dacă șterg cu șervețelul umed se ia și dacă îi bag iar la mașină cred că se vor face mai nasol. Cu ce aș putea să dau acolo să fie un negru care nu se ia și cum ar trebui să îi spăl data viitoare, mulțumesc mult!

8 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Cu vopsea pentru metal (spray) de la departare de 15 20 de cm, 2 straturi subtiri. Nu ti spray ul intr-un loc, il misti de la stanga la dreapta, dar inainte aplici banda de scoci pe partile care vrei sa nu se pateze. Dupa ce engata lasi la uscat cca 12 ore si la spalare nu depasesti temperatura de 30°

| Mokii explică (pentru viavo):

Ai mai încercat asta?

| viavo a răspuns (pentru Mokii):

Da, dar ai grija nu da mai aproape de 15 cm si nu pulveriza doar intr-un loc. Am vopsit piele si material de blugi

| viavo a răspuns (pentru Mokii):

Sa incerci pe un carton prima data, sa exersezi.

| Mokii explică (pentru viavo):

Multumesc mult

| viavo a răspuns (pentru Mokii):

Ai reusit?

| Mokii explică (pentru viavo):

Acum da, cu un spray de lac interior, exterior negru, acum nu stiu dacă nu se va lua la spălat

| viavo a răspuns (pentru Mokii):

Cred ca e bun