| Advvrt a întrebat:

Am si eu o situatie mai nasoala. Stau in bloc cu ultimii terminati de oameni: cocalari de ultima speta, unul din ei a fost la puscarie pentru furt in strainatate. Ideea e ca deasupra de camera unde dorm eu e un fel de camera de depozitare pentru tot blocul si terminatii astia stau acolo pana pe la 1 noaptea. Zdrancane oale incontinuu, fac o gramada de zgomot. Injura incontinuu, mai rau decat copiii aia de 11 ani si ideea e ca au si copii. Sunt genul ala de ceafa lata cu creierul gol. Si nu stiu cum sa scap de ei. Ceva idei?

Răspuns Câştigător
| oz_1736 a răspuns:

Cauta ceva care miroase urat, gen gaz lampant, clor si stropeste pe acolo. Dai fara zgarcenie. Faci asa pana se gadeste un vecin sa incuie

| Advvrt explică (pentru oz_1736):

Buna idee. Temporar am rezolvat. Am batut in tavan, m-a injurat, m-am enervat si am inceput sa bat violent cu pumnii de le tremura geamul si au plecat. Banuiesc ca nu se risca sa imi faca ceva avand in vedere ca, "capu" lor are dosar penal. Mersi de sfat oricum laughing)

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Suni la Politie la ora aia aceea, tarzie din noapet acnd ei fac zgomot si-i chemi acolo.

| Sofer a răspuns:

Fai și tu ceva sa ii speri.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Suna la politie de fiecare data cand fac galagie si intreaba administratorul daca nu poate incuia acea incapere. Eu stiu ca se incuie si ca nu se poate sa se stea acolo pentru astfel de prostii. Dar vezi sa fie de incredere adminstratorul, ca daca afla dubiosii aia, nu cred ca o sa iasa bine.

| Advvrt explică (pentru Aasdfghj):

Administrator? Ma faci sa rad. Si ala e un terminat vai de el, cred ca ii este si frica sa se puna cu ei

| anamaria82726 a răspuns:

Cel mai bine este sa faci o reclamatie...fiindca pana la urma nu au voie sa faca ceea ce fac. Galagie pe scara blocului si mai ales la ore de genul, de injuraturi nu mai zic. Avand in vedere ca locuiesc in bloc si se intampla asta in mod repetat, nu e ca si cum sunt prea greu de gasit.
Ma mir ca nu le-a facut cineva pana acum plangere. Eu zic ca este momentul, asa nu o sa ii mai suporti nici tu, nici vecinii tai. Ca nu este normal sa suportati voi galagia pe care o fac ei.

| ioan452 a răspuns:

Salut! Poți doar sa-i reclami la poliție și sa vezi dacă vor face ceva.N-ai ce sa faci cu genul asta de oameni, și dacă le zici cu frumosu tot nu merge. Dar le-ai spus și lor dacă au auzit de program de liniște?

| SATIR a răspuns:

Politie?
Suna la 112?
O sa se sature dupa Amanda pe care o vor primi, mai ales in perioada asta

| Adina23442 a răspuns:

Te duci la politie faci reclamație ca doar nu te duci tu sa i pui la punct ca ți iei și bătaie și viol

| Denis_Denis_1999_RGmW a răspuns:

Eu iti recomand sa te muti undeva la tara, la o casuta undeva unde sa fi linistit, eu personal asa am facut, nu pentru ca avea cefe late in bloc.