| ReluAndrei a întrebat:

Am un pistol de lipit cu baghete de silicon si as vrea sa stiu daca exista vreo combinatie de substante pe care sa o folosesc in urma careia dupa aplicarea siliconului acesta sa ramana putin mai moale. In momentul de fata dupa ce aplic siliconul acesta devine foarte dur.

3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Te complici inutil.
Poti sa folosesti silicon sanitar:
https://www.dedeman.ro/....../p/5000171
Se lipeste bine de aproape orice si dupa intarire ramane un pic elastic.

| AlexCristi97 a răspuns:

Probabil ca exista, dar nu are sens pentru ca ar fi complicat, cel mai bine ar fi sa gasesti un alt produs care sa iti satisfaca cerintele. Pentru ce folosesti pistolul de lipit si de ce nu e ok asa dur, poate iti pot da o sugestie alternativa.

| YouFoundTheDeveloper a răspuns:

Ai putea folosi un amestec de lipici lichid.