| Ionut_Axente_1996 a întrebat:

Salut! Am un tricou alb pe care am varsat cerneala, ulterior am sters cu un pic cerneala, insa au ramas niste pete putin "galbui" cu ce pot scoate aceste pete de pic?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pune intr-un lighean tricoul si peste acea pata adauga putin clor, lasa-l sa actioneze vreo 1 ora, dupa care il poti baga la masina de spalat sau spala manual, daca nici cu clor nu iese, sigur cu altceva nu va iesi.

| romeo78 a răspuns:

La gunoi. Tricourile nu sunt din bumbac, ci au fibre sintetice.
Orice pată nu mai iasă decât la foarfecă.

| Dintrebare a răspuns:

Sigur iese cu Ace sau Vanish sau alt inalbitor

| Andreea_Andreutza_1977 a răspuns:

Încearcă cu Nufăr de scos pete