| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Aveti o idee cum pot indeparta niste pete,mai precis urme de la un deo antiperspirant? Am purtat acel tricou,din pacate,de cateva ori,am platit ceva bani pe el,iar acum acele urme albe de pe tricou, nu se mai indeprteaza nici dupa spalare.Multumesc

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cu Vanish lichid, ai incercat? Poate găsești și la plic, o cantitate mai mică. Daca da, cumpără două pliculețe. Acoperi suprafețele pătate cu acel lichid roz (nediluat cu apă) și lași sa actioneze așa, timp de o oră (eu am lăsat si peste noapte, daca a fost nevoie). Dacă observi cu petele se retrag, mai lasă solutia până dispar cu totul. Și apoi, spală cu detergent manual (daca ai) sau cu săpun si clătești bine cu apă călduță. La final, ar fi bine sa mai lasi tricoul, inca cateva minute, in apă rece.
PS: Vanish-ul scoate doar petele, dar dacă tricoul tău e decolorat in acea zonă (subraț), nu ajuta cu nimic, fiindcă nu poate reda culoarea.

| venividivici2017 a răspuns (pentru floresdemayo):

Multumesc mult, am sa incerc asa happy

1 răspuns: