| Justusee34 a întrebat:

Salut.
Când am vrut sa îmi fac niște paste am observat niște insecte mici, foarte mici, negre asemănătoare furnicilor, acum pastele au fost sigilate și le am de max o sapt.

De ce au apărut?
Sunt periculoase?
Se întâmplă ceva dacă mânaci pastele chit ca ai aruncat insecta?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. căci insectele foarte mici au depus ouă pe paste, Iar acele ouă s-ar putea să le placă la tine în stomac, și să facă acolo larve, și să mai facă și alte minuni acolo. Desigur, poți să le speli bine, să le fierbi o apă și să arunci prima apă.

| SDana a răspuns:

Arunca-le.