| Ensiferum a întrebat:

Salut copii! Dati-mi si mie idei de sandvișuri(ingrediente) gustoase si nu forte costisitoare. Apropo care categorie e cea corecta pentru informatii culinare, retete, etc.?

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Eu in general cand imI fac sandwitch imi cumpar painici din acelea mici cu susan (pe care le tai in doua) sunculita sau salam din ala uscat, afumat, cu niste feli de branza, le incalzesc la cuptorul cu microunde si le mananc cu o cana de iaurt.
E o chestie simpla da m-am saturat de chestile alea prea sofisticate ce imi incarca stomacu.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Sandwitch cu carne de curcan-carne de curcan, mustar, maioneza, felii de paine
Sandwitch cu vita-felii de paine, vin rosu, vita, busuioc
Sandwitch cu salam de Sibiu-salam de Sibiu, mustar dijon, ceapa
Sandwitch cu carne de pui-carne de pui, cascaval, sos de usturoi.