| Motanu1487194714981 a întrebat:

Salut cum sa fac pieptul de pui cum îl fac restaurantele, fraged și suculent? Îmi trebuie un grătar electric?

Răspuns Câştigător
| Brizbriz a răspuns:

O tigaie ordinara si MULT TALENT

am un prieten care face nistie oua ochiuri de plangi langa ele, cu o tigaie ordinara si un pic de ulei, eu NU AM REUSIT NICIODATA, si am dat si 100 de lei pe aparat special de fiert si prajit oua in abur, care merge bine, dar nu plangi langa ele

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Degeaba ai gratar daca nu ai rețeta lor originală, fără reteta lor nu o sa i ti iasa cum il fac ei, iar reteta lor nu o dau ei nimanui este secretul lor ca asa ar face toti acasa si restaurantul ar fi gol, nu ar mai comanda clientii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aș zice, dar e secret. Nimeni nu ți-a dat răspunsul, totuși.

| Bazzed a răspuns:

Cred ca ei îl fac sous vide ca să fie asa