| Daniel9988 a întrebat:

Cum sa imi amintesc unde am pus un lucru? Nu de alta, dar am pierdut o suma destul de mare de bani prin casa.500 euro.Am platit curierul cand mi-a adus un Tv si nu stiu ce am facut cu banii ramasi.Am cautat peste tot, nu ii gasesc.

Răspuns Câştigător
| nda a răspuns:

Gandeste-te ce ai facut din momentul in care te-a sunat curierul ca vine sa-ti livreze tv-u. vizualizeaza fiecare pas ce l-ai facut. stai si gandeste-te bine ce ai facut cu banii, din ce loc i-ai luat, unde ai pus portofelu, pe unde ai mers etc. daca esti sigur ca i-ai pierdut prin casa atunci 100% o sa-i gasesti. exista posibilitatea sa te fi pacalit cand ai platit. sper sa nu fie asa si sa-i gasesti.
anul trecut am fost nevoit sa platesc undeva 18 milioane si am dat cu 5 milioane in plus. nici acum nu pot sa-mi dau seama cum am putut sa fiu atat de aerian cand am numarat banii aia si am pus cu 10 bancnote in peste. norocul meu a fost ca doamna care trebuia sa-i incaseze mi i-a inapoiat. bineinteles, a facut si misto de mine. pe buna dreptate insa.
asta e un motiv in plus sa iti tii banii pe card.

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca i-ai pierdut prin casa, nu sunt pierduti, bunica mea avea o vorba cand autam ceva disperat prin casa: casa nu pierde nimic. Ii vei gasi la un moment dat. E mai grav insa daca s-a intimplat altceva cu ei.

| KillaNoFilla a răspuns:

Cu hipnoza, nu glumesc.

| Annamaria21 a răspuns:

Nu te mai gandi la acel lucru si o sa iti aduci aminte după ce iti "relaxezi " creierul

| eminescuhipiot a răspuns:

Ca tot se apropie pastele, o curatenie generala si ii vei gasi. Sau ii vei gasi cand nu ii mai cauti si-o sa-ti prinda bine si atunci.