| Wordofthat999999 a întrebat:

Dati-mi o reteta usoara cu paste cu ton, mereu nu-mi ies pastele si o dau in bara. Ce trebuie sa fac sa-mi iasa si mie pastele corect si bune? Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Yinsho01 a răspuns:

Pui apa la fiert intr-o oala, adaugi jumatate de lingurita de sare, (sunt altii care pun un pic de ulei in apa, dar eu nu fac asta) cand incepe sa fiarba apa pui pastele (de preferat fusilli) si amesteci din cand in cand cat sa nu se prinda de vas. Trebuie sa scurgi apa din paste atunci cand s-au fiert pe gustul tau.

Intre timp, pui intr-o tigaie un pic de ulei (aprox. 1-2 linguri), adaugi tonul (eu folosesc conserva de ton), amesteci sa nu sa arda timp de 1-2 minute, adaugi rosii taiete cub (in caz ca ai la indemana) si suc de rosii/bulion diluat cu apa. Apoi adaugi condimente: sare, piper, cimbru, boia de ardei iute/dulce (dupa gust si pentru culoare). Vei sti ca sosul e gata cand incepe sa sara cate un pic din el.

Adaugi sosul peste pastele scurse si amesteci. Pofta buna!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pe fiecare pachet de paste e trecut timpul de fierbere ca să iasă „al' dente". Dacă le preferi mai moi, mai adaugi un minut - două maximum.
Imediat după fierbere se strecoară de apă și se pune pe ele o lingură de ulei de măsline (sau o felie de unt) și se agită bine vasul în care sunt, ca să se acopere bine toate pastele cu unsoare, să nu se lipească unele de altele când se mai răcesc.
În apa de fiert se pune și puțină sare!
După ce pui peștele (din conservă) peste paste, e bine să mai adaugi și ceva ierburi aromate proaspete - busuioc, măghiran - în funcție de gust.
Câteva feliuțe subțiri de lime (limetă) vor completa gustul final.

| Wordofthat999999 explică:

Va multumesc la toti pentru raspunsurile acordate!