| santamonica a întrebat:

Salut dragilor!

Am o rochie alba care si-a cam pierdut stralucirea sa zic asa. Nu mai e la fel de alba si am incercat cam orice sa o readuc la viata. As vrea sa o vopsesc intr-un albastru deschis, cum sa fac asta? Ar iesi oare? S-ar prinde bine? E o rochita de vara foarte indragita dintr-un material lejer, dar nu stiu exact ce tip de material e. Am taiat eticheta ca ma jena si nu am cum sa aflu.

1 răspuns:
| Naavin a răspuns:

Probabil ca ar iesi, daca nu incerci nu ai de unde sa stii? Încearcă, oricum daca nu iese bine o poti baga in inalbitor. Sfat: alege o vopsea de rufe de foarte buna calitate, cand eu vopseam hainele, vopseaua se dadea jos la spalare sau de la ploaie