| deyuuu03dee a întrebat:

Hainele mele s-au umplut de gel de duș după ce flaconul s-a vărsat în valiză. Am încercat să le scot dar nu am reușit oricât le-am spălat. Mă puteți ajuta cu sfaturi cum aș putea îndepărta petele?

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Doar sa iei fiecare bucata si sa speli locul afectat. Eu cand ma pregatesc de calatorie si transport flacoane cu lichide, mereu le infasor cu o banda de scotch pe capac pentru a nu se intampla astfel de accidente, sper ca din asta ai invatat un lucru.

| alyaco a răspuns:

Buna, in comert gasesti produse foarte eficiente pentru scoaterea petelor, cum ar fi https://www.acomarket.ro/solutie-pentru-pete-nufar-350-ml-150-ml. Sau poti incerca spalarea cu bicarbonat de sodiu.

| Robert_Robert_2000_wcgN a răspuns:

Oare nu merge daca le speli cu clor sau benzina? Am spus si eu, eu am avut treaba cu rasina de brad