| MariusNWM a întrebat:

Imi puteti recomanda un mic dejun sanatos si plin de vitamine? Ce alimente sa consum?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Iaurt simplu cu tot felul de seminte/cereale (nu de la supermarket cu zahar, logic, ci din alea tip musli)
Combinatii de fructe si legume

| Sn4k3 a răspuns:

Cabanos/carnati (eventual crenvursti sau sunca prajita) cu oua ochiuri, cartofi prajiti si, eventual, paine alba + gogosi/margarina pe paine cu dulceata

| Iote a răspuns:

Fructele, cum ti se spune mai sus, sunt mai indicate pentru seara. E o masa saraca. Dimineata e nevoie de ceva consistent, sa ai energie peste zi. Cum ti-a spus @Sn4k3 sau orice altceva ce iti place.

| Lucian2473 a răspuns:

Ce poate fi mai plin de vitamine decat fructele si legumele? Cauta retete de salate din fructe si legume si iti poti prepara.

| Gabriel2424 a răspuns:

Da, cereale musli cu cereale si stafide, cu o banana dupa ce mananci cerealele sau oua fierte cu unt si ceai sau lapte cu miere.