| Intrebari373626 a întrebat:

In ce lichide/substante din casa pot gasi glicerina vegetala?

3 răspunsuri:
| Delcatty a răspuns:

Iti trebuie soda caustica si ulei vegetal ca sa produci glicerina vegetala, iar mai apoi sa separi sapunul rezultat de aceasta.
Soda caustica o gasesti in piata la magazinele cu de toate pentru casa (vopseluri, suruburi etc).
Ai nevoie de un termometru, un recipient mare, manusi de protectie mai ales pentru caldura, ochelari speciali de protectie si muuulta grija ca poti provoca accidente. Nu incerca sa faci asta daca nu te stii o persoana atenta si precauta/nu ai conditiile necesare.
http://www.sapunnatural.ro/2011/reteta-sapun-natural/
Parerea mea e ca, daca nu vrei sapun ci doar VG-ul te intereseaza, sa cumperi din magazinele de tigari electronice sau de la farmacie. E mai sigur asa.

| Intrebari373626 explică (pentru Delcatty):

Din sapun no o pot scoate, la farmacie nu am gasit, si unde stau eu nu este vape shop

| SpringtrapSimerea a răspuns:

In sperma ta poți găsi orce, doar gândește-te adânc la substanță și apoi ejaculează și în final iese.