PsihoSex
| PsihoSex a întrebat:

In urma unei raniri, am sangerat si sangele s-a inchegat si s-a imprimat in camasa. Problema e ca s-a uscat pana am ajuns acasa si nici cu Vanish Gold nu a iesit pata.
Stie cineva patit, cu ce, sau cum o pot scoate?!

Multumesc frumos!

5 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=br3p8GJnoYw
Sau incearca cu wd40.

| sierra1 a răspuns:

Dacă nu iese după cum au spus colegii, incearc cu foarfeca

| Bizon95 a răspuns:

Https://www.google.com/search?q=cum+sa+scoti+petele+de+sange
primul link
https://www.divahair.ro/......e_pe_haine

iti scrie ala acolo toate sfaturili posibile... a fost greu sa cauti pe google? :P

| Denisa0954 a răspuns:

Dacă este albă, iese cu clor 100%.
Dacă este colorată, las o la inmuiat cateva ore in apa rece cu detergent, după care spăla locul respectiv la mâna, si apoi baga la masina cu vanish

| BlackLight1987 a răspuns:

Lasa la înmuiat cămașă câteva ore, înainte de a o spala!