| xXRyuXx a întrebat:

Salut la toti am si eu o intrebare:
Daca varza murata nu inmuiat ce as putea sa fac sa fie moale sa pot umple sarmalele?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Încearcă așa: taie foile pentru sarmale apoi fierbe-le, scurgele cu grijă și lasă-le să se răcească bine. Când învelești sarmalele, umblă cu multă grijă, să nu se rupă foaia. Succes! Te invit pe http://zinnaida.ro/ la secția Arta culinara!

1 răspuns:
| blackvomitstain a răspuns:

De fapt cu ce vrei tu sa umpli sarmalele?! Pentru o sarma se ia carne si se impatureste intr-o foaie de varza, careia i s-au scos nervurile altminteri spus sarmalele nu se pot umple cu varza. Sper ca te-am ajutatbig grin