| AndreiTheShyKid a întrebat:

Salut maine am evaluarea nationala la romana si imi este teama sa nu deairic sau ceva ce nu stiu. Am emotii mari, un sfat ceva va rog multttt

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu te calmezi vei ajunge sa scrii prostii de genul "deairic" sau "multttt" si fara punct la sfarsit. Gandeste-te ca esti acasa si scrii fara sa te preseze nimeni. Timp ai destul.

| 99290 a răspuns:

Gândește-te la ceva frumos ce nu are legătură cu evaluarea. Un examen, Andrei, nu este un capăt de drum. Dacă va da liric sau ceva ce nu știi, nu-i nimic. Succesul nu reprezintă un rezultat prost sau bun la o evaluare. Succesul este dat de curajul de a ne ridica ori de câte ori cădem. Dormi și odihneste-te pentru că meriți cu adevărat odihna. Este doar un test care peste 10 ani nu va mai conta. Este doar o evaluare a cărei rezultate le vei uita atunci când, peste 10 ani, vei avea o viață plină de reușite și evenimente frumoase. Fă cât poți, cât știi, și nu te stresa. Ține minte, "cel mai mare câștig e să știi să pierzi" Îngerași la somn!