| donarcostica a întrebat:

Maine voi merge la o petrecere si am o pereche de pantofi de lac care ma rod foarte tare in spate. Acum nu am nimic la piciorul drept dar la stangul mi-a iesit o basica si ma roade, dar am pus plasture si e ok. ( Am purtat pantofii asa de test si e ok ) Iar in timp ce i-am purtat am realizat ca se va face si la piciorul drept. Cu ce pot preveni? Daca pun plasture si la dreptul o sa fie ok? Ceva idei? Multumesc. ofer funda. STima.

Răspuns Câştigător
| kopli a răspuns:

Pune cate un plasture la fiecare picior. Sa ai si de rezerva la tine. S-ar putea deplasa si sa te jeneze din nou.
Pantofii vor ceda la purtare. De aia nu e recomandat sa se mearga cu pantofi noi la petreceri.

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îți iei o altă pereche de pantofi, în care te simți confortabil. În caz contrar, atunci când toți se vor distra, tu doar vei încerca să maschezi durerea și neliniștea, cauzată de disconfortul încălțămintei. Și plasturii sunt buni (ajută, dar foarte puțin), însă dacă forțezi situația, călcâiul va arăta inestetic (există posibilitatea ca din cauza frecării să te rănești până la sânge). Atunci, nu îți mai dorești decât să-i arunci din picioare, fiindcă și desculță, realizezi că e o variantă mai bună.
Și pantofii de schimb dacă-i ai, sunt în zadar, atunci când rana e deja formată. Poate doar niște șlapi eleganți te-ar mai salva.
Dacă ții morțiș să-i iei, atunci, pune în interiorul pantofului (sub călcâi), una/două batiste, care să "ridice" piciorul, astfel încât rana deja existentă să evite frecarea cu materialul dur al încălțămintei.

| Anon31241212 a răspuns:

In principiu daca pui plasture ar trebui sa fie ok. Si pe mine ma rodeau niste papuci odata si mi am pus si nu ma mai durea/ nu mi-a iesit besica sau nu mi s-a facut rana. Poti sa ti iei si o pereche de schimb la tine, in caz ca te dor picioarele. Sa te distrezi!winking

| Swwetly a răspuns:

Așa mi se întâmplă și mie. Insa poți să pui niste vata cu spirt in zona cu probleme a pantofului și lași să acționeze vreo ora cam așa. Poți da cu strugurel de buze pe bășică

| Da5689 a răspuns:

Incearca sa porti dresuri.