| qieiqpalz a întrebat:

Salut, mi-a zis cineva cu un zambet foarte frumos (avea dinti foarte albi) ca el se spala de 3 ori pe zi.Ce parere aveti? Sa incep si eu sa o fac de 3 ori?(eu ma spal de 2)

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se recomandă după fiecare masă.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Amuzant. Te speli DUPA FIECARE MASA, asta e porunca de aur. Uite, dintii mei nu sunt albi de orbesti, insa nu am probleme cu cariile sau gingiile decat extrem de rar. Adica practic, deloc.

| Catrice a răspuns:

Nu vindea cumva și pasta de dinți adusa de la turci sau bulgari?

| JicaContra a răspuns:

Se recomanda dupa fiecare masa, igiena completa nu numai spalat (adica si ata dentara si apa de gura si spalat limba)

insa culoarea naturala a dintilor depinde de gene, si singura solutie e sa ii albesti

| Konstantin2020 a răspuns:

Nu depinde de spălat. Dinții pot avea multe nuanțe de alb. E important sa te speli, dar nu ii albesti spălându-i. Dacă ai rabdarea sa te speli după fiecare masa, e ideal.

| Paendeo12 a răspuns:

Nuanta de alb difera de la o persoana la alta. E important sa ai dintii curati, insa nici abuzul nu este ok, deoarece iti poti rani gingiile. Poti incerca paste de dinti cu efect de albire, insa, de incercat marcile cunoscute, care nu isi permit sa minta pe ambalaj. Mai este stiloul de albire de la Colgate, care are rezultate vizibile dupa cateva utilizari.

| ella63 a răspuns:

Moaie periuta în apa oxigenata 3%, spala te pe dinți, clătește și apoi folosește pasta. Procedura cu apa oxigenata, o data pe săptămână. Exista în comerț și praf negru cu cărbune pentru albit