| Popa_Eduard_1995_L6YU a întrebat:

Mi-am cumparat si eu o jacheta din bumbac si as avea cateva intrebari.
Are pe ea niste litere, din plastic sau ceva de genu, nu stiu din ce sunt facute si stiu ca in timp de la prea multe spalari literele incep sa crape si as vrea sa stiu cu ce sau cum sa o spal ca sa reziste cat mai mult, sa nu se decoloreze si cum ar fi mai bine sa o spal ca sa nu o stric si sa o am cat mai mult timp.
Asta e jacheta http://www.elninoshop.com/cumpara/bucatti-jacketa-773181 0

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă vrei să arate ca nouă și după multă vreme, aș zice să n-o mai porti, o ții așa și te mai uiți la ea din când în când

| Popa_Eduard_1995_L6YU explică (pentru sierra1):

A da? Bine poate sunt eu pretențios dar macar ce sa fac ca sa nu se crape literele, ca sicer arata rau cu ele crăpată

| sierra1 a răspuns (pentru Popa_Eduard_1995_L6YU):

Nu le expune la temperaturi extreme (cald/rece)

| alina2k18 a răspuns:

Scrie pe site, spalare la 30 grade, se calca si se spala numai pe dos.
Maxim 600-800 rotatii as zice pentru stoarcere.
O sa te tina ceva timp.