| Cosmin483 a întrebat:

Mi-am făcut o limonada și nu știu de ce are un gust amar. Lămâile sunt cumpărate de ieri.

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Cu siguranță este de la partea aceea alba daca spui că ai pus-o, toate citricele o au amara. Data viitoare stoarce lămâile, cumpără și una bio, pe care o speli bine și răzuiești putina coaja (partea galbena), până dai de cea alba, o pui pentru putin gust, insa nu exagera cu cantitățile.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai pus si coaja, e normal sa fie amară.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pune i miere

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mai adaugă niște zahăr și apă plată (poate că ai făcut-o prea concentrată)

| Cosmin483 explică (pentru floresdemayo):

Am pus o tonă de miere dar tot are un gust ciudat. Poate fi de la pulpă? Am pus toată mulpa din lămâie. =)

| Cosmin483 explică (pentru Cosmin483):

Pulpa**

| floresdemayo a răspuns (pentru Cosmin483):

Aha. Înțeleg, atunci. Poate fi soi rău. Sau, cine știe cu ce au fost tratate citricele, cand au fost aduse in țară. Orice fruct importat e tratat cu substante chimice, pentru a-i păstra (aparent) prospețimea, Aruncă conținutul. Nu bea ceva toxic.

| NotNamed a răspuns:

rolling on the floor foarte foarte ciudat. Eu stiam ca lamaile sunt foarte dulci... faptul ca ti.a iesit amara bautura e foarte misterios.

| Alexandru98 a răspuns:

Pune zahăr mai mult și amestecă laughing)

| NikolasXD a răspuns:

Pune zahăr