| Anonimul3315 a întrebat:

Mie imi place foarte mult mancarea picanta. Asa ca va intreb. Ce stiluri de mancare picanta imi puteti recomanda? Iar daca se poate, sa fie mancare. Nu chio xtreme cu wasabi. I-am gustat si nu sunt deloc iuti. Mai degraba au un gust naspa. Nu ca sunt iuti.

10 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Nu mai cauta nu gasesti, la kfc egal cu zero. Cei care vorbesc de kfc nu stiu ce vrei tu, ce e cu adevarat iute, sunt cei care mananca un ardei la 7 ciorbe si mai are si saptamana viitoare din el. Wasabi e o aroma nu "un iute" e o mixtura de arome cum e si curry, care intr-adevar are si iute. Daca vrei cu adevarat iute trebuie sa-ti faci tu. De pilda eu, ardeii "cireasa" si chilly ii mananc ca pe bomboane si vreau mai mult, satul de cautari mi-am sadit eu ardei in ghiveci ca stau la bloc, mi-am pus Naga, Red scorpion, Caribbean Red si Habanero Chocholate am auzit nu am mancat ca are o aroma caracteristica, daca mananci iute sti ca si aroma conteaza, depilda mie nu-mi place aroma de la bulgaresti, e prea comun. Eu de aici mi-am luat seminte http://www.hobbywan.com/shop/index.php?categoryID=566

| aumih16 a răspuns:

E foarte bine ca iti place dar sa stii ca nu multe persoane vor sa manance picant din cauza problemelor de organism le pot afecta inima rinichii ficatii splina sau chiar colonul doamne fereste daca ai hemoroizi nu e bine deloc sa mananci picant trebuie sa mananci ce este mai natural mai bio asa si apa foarte multa sau ceai foarte mult nu suc nu bere nu alte prostii prajeli sau chiar dulciuri sunt bune si alea dar cu o anumita masura

| rebecutzaa a răspuns:

Incearca KFC, mancare INDIANA sau MEXICANA! Eu iti recomand mancare INDIANA este super picanta! Poti sa cauti pe net restaurante cu specific INDIAN!
P.S. Si eu sunt fan al mancarii picante!

| Radu_Hariga_1988 a răspuns:

O shaorma facuta de un turc sau pakistanezlaughing)...sau chiar la un restaurant Japonez sa cauti wasabi adevarat.Cam greu in Romania sa mananci ceva picant ca in afara.

| Fightthepower a răspuns:

Poti sa incerci aripioare picante, tortilla cu pui, mancarea mexicana este si ea picanta.

| laur4ever a răspuns:

Daca chiar vrei mancare picanta poti sa faci ca mine:Eu am o cunostinta ai carui parinti s-au mutat in Italia iar el mananca picant foarte picant si isi cumpara Peperoncino Macinato dar stiu ca in Italia se comercializeaza, vezi pe niste site-uri si cumpara.Ai grija cat pui poate fii extrem de picant. Funda?

| laur4ever a răspuns:

Scuze am o problema si nu stiu de ce nu s-a trimis raspunsu' dar cumpara-ti Peperoncino Macinato.Stiu ca se comercializeaza in Italia dar cauta pe net. Funda?

| laur4ever a răspuns:

Iti raspund o ultima data fiindca am mai avut probleme cu computerul si pana acum ti-am zis de 2 ori dar nu s-a trimis pune Peperoncino Macinato.Stiu ca se comercializeaza in Italia dar cauta pe net

| xNoLimit a răspuns:

Te-as sfatui sa treci pe la KFC si sa te indopi cu niste aripioare picante laughing).
Sau poti cauta pe Google retete de mancaruri picante [ include chilli, ardei iute, piper... s.a.m.d. ]