Întrebare recomandată | Stufii a întrebat:

Ştiți vreo metodă de a scoate petele de noroi ("pete vechi") de pe un material alb?
Am băgat tricoul la maşina de spălat, am pus Vanish şi tot nu iese. straight face

4 răspunsuri:
| ioanaKevlar a răspuns:

Daca nu functioneaza dupa ce incerci variantele recomandate de ceilalti utilizatori, adica cu Vanish peste noapte, poti lua in considerare schimbarea tipului de Vanish. Am inteles ca Vanish la cutie verde ar fi cel mai puternic.

| NH4OH a răspuns:

Lasă-l cu venish pe el peste noapte. Face miracole.

| BeatriceBety1234 a răspuns:

Lasa rufele patate de noroi peste noapte in apa calduta cu putin Vanish peste ele. Daca acest produs il folosesti. Indicat ar fi sa pui Vanish chiar unde sunt hainele patate. Dimineata freaca.le putin in apa in care au stat peste noapte pana cand iese noroiul...winking

| Mãă_Alexx_1999 a răspuns:

Deci fi atent. Încercă această metodă şi va ține 100%. Prima data pui Vanish pe pată îl freci puțin în zona respectivă după care îl bagi în apă cu clor. Îl laşi 5-10 minute să se înmoaie după care îl clăteşti bine cu apă. Funda?