| Filipescu a întrebat:

Salut, știe cineva cum trebuie legate firele de la pedala mașinii de cusut? Mi-a schimbat cineva pedala și nu cred că sunt legate corect firele. Mașina are trei fire maro, albastru și negru, firele de la pedala și alimentare sunt 4, două pedale albastru și negru și alimentarea albastru și negru și ele sunt legate 2 albastre la maro 1 negru la albastru și unul negru la celălalt negru al mașinii. Mulțumesc

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Conexiunile electrice nu se fac dupa culoare, ci dupa schema electrica.
Daca functioneaza, lasa conexiunile asa. Daca nu, cheama un electrician priceput sa faca legaturile cum trebuie.