| Tudor_Tudor_1995 a întrebat:

Am o bormasina cordless Heinner careia i-am pierdut incarcatorul. L-am gasit dupa cateva luni dar, doar transformatorul nu si mufa de conectare la baterie. I-am facut eu o mufa handmade si nu stiu de ce polaritate trebuie sa tin cont cand o incarc, avand in vedere faptul ca bateria are acumulatori Ni-Cd, iar pe transformator scrie AC. Aici sunt niste poze informative. http://imgur.com/a/9IoX2

2 răspunsuri:
| QalexGG a răspuns:

O tii in priza doar 3 ore alfel de depolarizeaza bateria FUNDA

| Tudor_Tudor_1995 explică (pentru QalexGG):

Mersi, dar ma refer, cum sa o conectez +la + si - la - sau +- si -+