| Stoica_Lorenzo_1989 a întrebat:

Am o intrebare, daca am 18 ani, si lucrez la MC pe un salariu de 600 lei, as putea sa imi achizitionez un PC in rate? Pc-ul fiind 250-300 lei pe luna.

Răspuns Câştigător
| Eduard619 a răspuns:

Dap normal, daca iti convine ideea cu ratele este in regula.
Dar daca ala e singurul tau venit mnu prea iti sugerez sa faci asta.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La intrebarea ta poti primi raspunsul precis si corect doar in magazinele care vand PC in rate, fiecare poate avea reguli proprii de vanzare in rate. De asemenea te poti uita pe site-urile oficiale ale magazinelor fizice si online.

| Violleta2022 a răspuns:

In general, se pot face rate si credite, daca ai 18 ani impliniti si adeverinta ca esti salariat permanent, de minim 1 an de zile.