| RecKinul a întrebat:

Am o întrebare pentru cei care-și fac țigări singuri. Dintr-un kilogram de tutun cam câte țigări pot face?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dintr-un pachetel de 50 grame se pot face cca. 2 pachete (40 bucati) tigari.
Restul poti calcula.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Maxim 4 pachete la 50 grame. Sotia mea face 6-7, dar le face mai mult goale.

| doctorandus a răspuns:

Nu știu, măi. Dar în multe țări poți avea probleme dacă faci asta, oamenii cred că ai droguri.

| johnnny123 a răspuns:

Întrebarea asta îmi aduce aminte de Fidel Castro, căruia medicii i-au recomandat să fumeze un singur trabuc pe zi în loc de zece câte fuma de obicei. Așa că a dat ordin să i se facă un trabuc de dimensiunea a zece trabucuri.

| Bizon95 a răspuns:

5 kile de cancer la plamani

| aXy99 a răspuns (pentru Bizon95):

E mai sigur sa-ti faci singur decat sa iei tigari la pachet.

| KonungRmd a răspuns:

40 undeva