| Kakarotto2016 a întrebat:

Am o problema cu plita. Cand pornesc ochiul si dau la 3, 2 sau 1 (3 e maximum) imi merge 10 secunde si dupa 10 secunde se opreste si din nou merge 10 secunde si iarari se opreste.

Nu stiu care e problema si cum o rezolv?

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Are siguranta de-aia ca sa nu scape gaz. Probabil trebuie umblat la el putin. Curatat bine, reglat, vazut de un specialist.

Răspuns utilizator avertizat
| Kakarotto2016 explică:

Sa fie oare ceva ceva cu un senzor. Daca ochiul este pornit si dupa 10 secunde este oprit, atunci in momentul acela daca pun ceva pe ochi se aprinde din nou.

| Reigobel a răspuns:

Trebuie sa schimbi termostatul