| DoBrOOO2001 a întrebat:

am și eu o pereche de Nike mai veche puțin. Și ei erau albi. De la un timp talpa lor a început sa se îngălbenească. Adică dunga aia. Ce le pot face? Am înțeles ca clorul îi arde. Alt ceva mai eficient sau ceva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga-i la masina de spalat! Lumea n are incredere în masina de spalat cand e vorba de incaltaminte, însă pentru mine a fost cea mai eficientă metoda de a avea adidasii ca noi si n-am bagat o singura pereche, am bagat mai mult de 10 si nu mi s-a intamplat nimic. Daca în schimb, chiar n-ai incredere, ai putea să incerci să cumperi acetona de unghii si să pui pe o discheta demachianta o cantitate cat să o acopere si incepi si freci acea parte îngălbenită si imediat vei vedea că se albesc. Însă, eu raman la metoda cu masina de spalat, ies ca și noi!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si nu cumva să pui clor pe incaltaminte că distruge toata calitatea si culoarea lor!

| IonutPetre12 a răspuns:

Pasta de dinti si frecati cu periuta.Sau sapun lichid

| Nutu_Claudiu_2000 a răspuns:

Încerca cu spună de ras