| Laur2077 a întrebat:

Am un tricou alb pe care e indicat sa nu folosesc clor/inalbitori(semnul acela cu un triunghi taiat).
Cum as putea sa albesc tricoul fara sa folosesc inalbitori? Tricoul are 2 saptamani de cand e cumpărat(de la H&M daca ajuta la ceva)
Am auzit de metode naturale precum bicarbonat sau otet dar nu sunt sigur daca merge. Voi ce idei aveti?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

S-a ingălbenit?

| Laur2077 explică (pentru sierra1):

Da

| sierra1 a răspuns (pentru Laur2077):

Fii gentleman și ia-ți altul

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Baga l in Vanish

| Laur2077 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am sa incerc, sper doar sa nu deterioreze tricoul

| ywar a răspuns:

Se poate si cu clor gazos de la butelia de clor care se monteaza intr-o statie de tratare apa potabila. Se face foarte frumos. Eu asa mi-am spalat niste salopete! Daca inspiri si niste clor din ala te simti alt om!

| AugustPetra a răspuns:

Buna,
Ai rezolvat?
Iti pot recomanda eu un produs. Da-mi un mesaj daca esti interesat.
Merci