| AliLina2 a întrebat:

as vrea sa cumpar o masina de spalat rufe semiautomata, am gasit undeva pe la 400 de lei. As vrea sa stiu daca rufele le spala bine, adica daca sunt murdare de pete, le va scoate? Eu locuiesc in zona rurala iar momentan apa nu a fost bagata, de aceea vreau sa optez pentru una semiautomata, multumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai rufe foarte murdare le bagi, in prealabil, la imuiat in doua ligheane: unul cu albe si unul cu colorate. Acolo pui apa rece, detergent si un pic de Vanish pentru pete, macar o jumatate de ora. Apoi masina spala cat o pui. Ea saraca se invarte cat vrei. Are un buton de setare a timpului. Daca nu-ti convine mai dai o data. Importanta este inmuierea si detergentul folosit la spalare.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Spală bine și aia dar ai mai mult de muncit, nu își face singura treaba. Nu exista nicio posibilitate sa bagi apa mai repede? Cu 400 lei îți poți lua una automata destul de buna, găsești second.