| Legend123 a întrebat:

cu ce se mai pot manca cerealele? (eu mananc cereale nestle fitness dar nu cred ca, conteaza chiar ce fel de cereale sunt). deci in ce le mai pot baga? (in afara de lapte pentru ca eu nu consum deloc lapte). de exemplu pana acum le bagam in ciocolata calda (puneam ciocolata calda (care o faceam rece) intr-un bol si puneam cereale peste. erau foarte gustoase) dar mai vreau si alte combinatii. in ce se mai poate?

Răspuns Câştigător
| TonySchwann a răspuns:

Cam astea sunt. Daca nu consumi lapte dule, poti lua un lapte batut, dar de calitate foarte buna, si sa consumi fulgi de porumb ( sunt buni, nu te sperialaughing ). Poti sa iei si niste iaurt ( sana, chefir, iaurt de baut etc. ), dar tot asa, cu fulgi de porumb pentru ca nu sunt bune dulci. Ca sa ai o idee despre fulgi de porumb cu iaurt, incearca acele "Activia Mic Dejun". De obicei, cerealele merg doar cu lactate, altceva nu ti-as mai putea recomanda.

| Legend123 explică (pentru TonySchwann):

Activia mic dejun mananc in fiecare dimineata. dar nu vreau tot cu lactate (iar lapte nu beau de niciun fel, si nici iaurturi simple, decat cu fructe)

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Eu le mai mananc cu iaurt

| Henriette1165 a răspuns:

Le poti consuma cu iaurt, fructe proaspete precum zmeura, capsunile nectarinele, caisele...

| Blindeye a răspuns:

Iaurt

| Blindeye a răspuns:

Fără suparare Danny1212 dar nu merge sa pui cereale dulci în iaurt dulce. E mai indicat cu iaurt simplu.

| Danny1212 a răspuns:

Le poti pune in iaurt (de diferite arome, preferabil iaurt din biscuiti)!

| Lusfe a răspuns:

Cand eram eu mica mai mancam cerealele cu suc laughing)) in loc de lapte puneam suc sprite

| Snitel03 a răspuns:

Cu apa