| 0k8 a întrebat:

de curand mi-am murdarit blugii preferati cu motorina 2 pete pe spate, i-am spalat de 2 ori consecutiv si mirosul s-a mai diminuat, exista vreo alternativa sa ii mai salvez?

3 răspunsuri:
| Stincker3043 a răspuns:

Pune-i in apa calda si lasa-i la inmuiat cu un detergent de calitate vreo 2 ore iar apoi baga-i in masina de spalat punand detergent direct pe pata.

| HoneyBell a răspuns:

Pune direct pe pata fără să te zgârcești detergent de vase și apoi baga-i la spălat la program normal la 60° și să pui și detergent in compartiment. Crede-mă că va ieși, eu așa am făcut happy Vor fi ca noi!

| Georgiiannaaaaaaaaaa a răspuns:

Incearca si "Nufar-scos pete". Sotul meu este mecanic auto si nufarul se descurca destul de bine cu pete de genul asta laughing