| Alina82002 a întrebat:

de vreo luna am un fel de coșmaruri care par extrem de reale la început dar după realizez că visez. Am pățit de trei ori până acum.toate au legătură.In toate visez că este vorba despre aceași persoana.o data sa arătat de doua ori nu. Nu știu ce să fac nu mai dorm deloc bine..singura îmi e extrem de frică. Visele sunt un fel de paralizie nocturna cred nu îmi dau seama. Va rog ajutați mă cu un sfat.Mtumesc!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e cand citesti pe internet, faci un cocktail de-asta de termeni, si ai ajuns la paralizie nocturna, ( sau diurna, ca banuiesc ca daca se numeste nocturna, inseamna ca e si pe zi )happy
Daca tai ce inveti de la tv, cu zodii, si cu vise interpretate, si te interesezi cu adevarat cum visezi, de ce si de ce visezi ce visezi, o sa gasesti un raspuns care o sa te faca sa nu te mai panichezi asa.
De regula, creierul, incearca sa rezolve probleme, din viata ta de zi cu zi, atunci cand dormi.
Daca te ingrijorezi de ceva, daca te ingrijorezi de o persoana, sau chiar daca vezi cu coada ochiului o persoana care face ceva nenatural, dar esti angajat intr-o discutie importanta, creierul tau oricum va inregistra asta, si exista posibilitatea sa visezi despre asta, cand creierul se odihneste.

| Alina82002 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc de răspuns!

| PaulStudio a răspuns:

Stai linistita, Alina.
Sunt niste vise care evident ca pe moment par reale dar este doar la nivelul creierului, incearca sa te incarci pe timp de zi cu lucruri pozitive, sa eviti stirile, videoclipurile cu violenta certuri sau care pot sa-ti tulbure starea emotionala.
Incearca sa faci si o rugaciune inainte de seara sa ai pace in inima, ca evident cum exista Dumnezeu si ganduri frumoase, exista si Diavolul care ne mai tulbura mintile si visele.
Peste ceva timp astea o sa ramana amintiri ca esti o fata puternica si poti sa invingi aceste frici care sunt la nivelul mintii.
Mult succes si viase frumoase?

| sadrian46 a răspuns (pentru PaulStudio):

Da, inspectorITP, Dumnezeu fără Diavolul și-ar pierde obiectul muncii. așa că, ca să aibă amândoi ce face, merg mână în mână, fac blat.

| Alina82002 explică (pentru PaulStudio):

Mulțumesc frumos!

| lalallalallalalalaallalallala a răspuns:

Buna, iti recomand sa faci sedinte de meditatie( poti gasi pe Youtube sau poti folosi aplicații ce se instaleaza pe telefon) deoarece te ajuta sa te relaxezi si sa dormi mai bine!