| MihaelaDart a întrebat:

Din ingredientele tarate, malai de tara, crengute de cimbru, as putea face bors in casa? Crengute de visin, huste, leustan, nu am de unde sa le procur. Doresc de la cei care au facut, nu raspunsuri aiurea pentru a va lua punctajul de pe TPU big grin. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Astea sunt ingredintele. Plus o felie de paine neagra!
Intr-un lighean amesteci aceste ingredinte peste care torni apa fierbinte.Amestici bine, torni intr-un borcan borcan mare peste care torni apa fiebinte, acoperi cu farfuriuta si invelesti intr-un prosop si lasi la cald.In cateva ore ar trebui sa se separe.Tragi in sticle cam cat folosesti o data.Sau daca ramane competezi ca sticla sa fie mereu plina. Oricum le pui la rece.Peste maglavaitul ala mai merge pus cel putin odata apa fiebinte.Va fi la de acru.
La a treia utilizare opresti intr-o galetusa doua -trei polonice de amestec. Alea sunt hustele.Si le pui la frigiArunci restul, speli borcanul si repeti procedura cand este nevoie.
Mereu sa iti opresti aceste huste, nu arunca tot.

| MihaelaDart explică (pentru Fatamuntilor):

Mulțumesc frumos! E prima oara sa incerc.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru MihaelaDart):

Succes!
Cand eram mici, mama fugea dupa sa ne traga de urechi, numai asa se inacrea borsulrolling on the floorsi trebuia sa ne suparam!
Mersi de funda!

3 răspunsuri:
| RaAlexandra a răspuns:

Da,se poate. daca ai in casa si niste paine neagra ar fi ideal sa pui