| nameLess95 a întrebat:

Salut TPU
doresc sa urmez o cariera in bucatarie, dar nu cunosc mai nimic din domeniu... decat cateva retete simple
imi place foarte mult sa gatesc(ce stiu) si sa ma uit la emisiuni de genul
intrebarea este: cand te inscrii la cursuri de bucatar, trebuie sa stii ceva? sa ai o idee despre bucatarie? sau e ca si in clasa 1? te invata pas cu pas?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
faci un curs, apoi vei face practica, acolo trebuie sa dai dovada ca iti place si ca doresti sa evoluezi..doar practicand vei acumula cunostinte, nimeni nu iti va da mura-n gura..meseria se fura..cu multa vointa, vei trece peste toate
mult succes!
O zi frumoasa sa aihappy

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este neapărat nevoie să şti : sunt cursuri şi pentru ÎNCEPĂTORI.

Toate cele bune.

| erika04 a răspuns:

Totul se invata pas cu pas chiar si in bucatarie eu iti urez mult succes...